Kako pravilno formirati primamu za prihranu

By Catch Admin | Nov. 12, 2021

100% Catch proizvodi

Pripremu praskaste primame najbolje je uraditi u dubljoj posudi, kako bi mesanje sa vodom, praskastim ili tecnim aditivima, zitaricama i slicno mogli da uradite komforno i bez rasipanja. Na konkretnom primeru pripremana je primama brenda 100% Catch iz linije Winning line primama za sarana, ciji sastav je baziran na vrhunskim sirovinama sto ovu primamu svrstava u red takmicarskih proizvoda. Vrlo vazno pravilo kod mesanja praskastih primama je da se u posudu prilikom prvog sipanja nikada ne stavlja sva kolicina smese koju imate u planu da iskoristite, ovim postupkom ostavljate sebi mogucnost da ukoliko preterate sa dodavanjem vode i hrana ne bude savrseno konzistentna, to mozete da ispravite. Nakon formiranja primame vrlo je vazno ostaviti je barem 15 minuta, a pozeljno je da to bude i duze kako bi sve sirovine u sastavu poprimile vlagu i dali potpuni efekat na mestu lova. Po potrebi dodati jos vode nakon ovoga.

S obzirom da je u pitanju primama ciji sastav se odlicno lepi i da je plan koriscenja plasiranje direktno na mesto lova ribe prackom, preskocen je korak prosejavanja, koji se svakako mora uraditi ukoliko je cilj pripremiti primamu za postavljanje direktno u hranilicu. Plan je bio da se hrana obogati miksom kukuruza, psenice i konoplje - Spod mix, takodje iz palete 1000% Catch proizvoda. Ova kombinacija kuvanih zitarica svakako u sebi sadrzi odredjenu minimalnu kolicinu tecnosti i ako nije greska u primamu je dodati nakon zavrsetka formiranja sa vodom, ovaj put je taj mix zitarica dodat u suvu smesu, s obzirom da je cilj bio primamiti i zadrzati na mestu lova krupne sarane.

Ukoliko se u praskastu primamu dodaje neki tecni aditiv, najbolje je dodati ga u vodu sa kojom ce se mesati primama ili direktno u suvu smesu, praskasti aditivi se takodje dodaju u suvu smesu. Primama se moze obogatiti peletima, 100% Catch brend u ponudi ima velicine 1.5mm i 2mm. S obzirom da sastav primama za sportski ribolov uglavnom upija tecnost, verovatno ce u toku ribolova biti potrebno nekoliko puta dodati jako malu kolicina vode kako bi primama zadrzala svojstva koja je imala neposredno nakon zavrsetka formiranja. Svakako je pozeljno primamu cuvati od direktnih suncevih zraka, zbog izbegavanja isusivanja koje uglavnom zahvata povrsinski deo primame.

Kada pecate okruzeni sa vise ribolovaca koji se nalaze na relativno maloj udaljenosti preporuka je hranu plasirati na mesto lova formiranu u manje loptice - ovo pravilo vazi kada je u pitanju hranjenje iz ruke, pracke, korpice i sl. Ovom metodom ce te ribu koja se nalazi u vodi manje uznemiriti, takodje tehnika plasiranja primame na mesto lova kroz manje kolicine iz vise ponavljanja moze biti korisna cak i kada su ostali ribolovci ukoliko ih ima, udaljeni od vas, narocito ukoliko je u pitanju stajaca, manja ili plitka voda.

Kod hranjenja spomenutih u prethodnom pasusu kugle primame mogu biti formirane crvsce i mekse u zavisnosti od toga da li je potrebno da kugla na dno stigne ne ostecena ili blago rasuta, dakle da li je riba vec na dnu ili je potrebno da hrana u propadanju formira blagi oblak koji ce ribu sa povrsine ili srednjeg sloja " povući " na dno do mesta hranjenja. Takodje vrlo bitan faktor jeste da li je voda stajaca ili tece, kao i kolika je dubina vode na kojoj se peca. Da se postigne efekta jos jaceg lepljenja svih sastojaka primame preporucuje se upotreba 100% Catch Lepka za primamu koji je specijalno dizajniran za ovu potrebu. Takodje ukoliko je potrebno da primama ostavlja jasno vidljiv trag tokom propadanja i formira tkzv. oblak, prilikom formiranja mogu joj se dodati 100% Catch primame Fluo ghost method mix ili Keder anis.

Na kraju ostaje da uzivate u rezultatima 100% Catch proizvoda koji su formirani sa ciljem da ribolov ucine uspesnijim, a ribolovce zadovoljnijim. Bistro.